Google Перекладач руйнує мовні бар’єри та допомагає людям спілкуватися. Розробники постійно впроваджують новітні технології, щоб якомога більше людей могли скористатися цим інструментом.

«У 2022 році ми додали 24 нові мови, використовуючи підхід Zero-Shot Machine Translation, де модель машинного навчання вчиться перекладати на іншу мову, навіть якщо не бачить прикладу», – повідомили в компанії та нагадали про ініціативу «1000 мов». Вона передбачає створення AI-моделей, які підтримуватимуть 1000 найпоширеніших мов світу.

Google Translate

«Сьогодні ми використовуємо штучний інтелект, щоб розширити різноманітність мов, які ми підтримуємо, – говорять у Google. – Завдяки нашій великій мовній моделі PaLM 2 ми починаємо додавати 110 нових мов до Google Перекладача, що є найбільшим розширенням за всю історію».

На мовах від кантонської до кекчі розмовляють понад 614 млн носіїв, таким чином доступ до перекладу отримають приблизно 8% населення світу. Деякі з цих мов є одними з найбільших, і на них розмовляють понад 100 млн носіїв. Іншими мовами розмовляють невеликі громади корінних народів. Деякі майже не мають носіїв, але робляться активні кроки щодо їхнього відродження. «Близько чверті нових мов походять з Африки, що є нашим найбільшим розширенням африканських мов на сьогодні, зокрема фон, кіконго, луо, га, сваті, венда та волоф», – додають в компанії.