Музей української письмениці і поетеси Лесі Українки припинив існування в окупованій росіянами Ялті. У ньому відкрили іншу експозицію.
Про це повідомляє інформаційна агенція Голос Криму.
Припинення існування музею виявили під час моніторингу установ в окупованому Криму.
Музей Лесі України розміщувався на другому поверсі Ялтинського історико-літературного музею, розташованого в історичній будівлі, яку відвідувала при житті Леся Українка в кінці XIX ст.
На Музеї замінили табличку із назвою та описом експозиції. На ній зазначається, що це Ялтинський історико-літературний музей, в якому діють експозиції: Ялта. Століття XIX-те (історія, музика та література) та виставка присвячена архітектору тієї доби Ніколаю Краснову.
З цієї таблички зникла згадка про Музей Лесі Українки та експозицію Ломикамінь, яка розповідала про перебування поетеси в Ялті.
На будинку залишилися охоронна і меморіальні таблички ще радянської доби, які нагадують про перебування в будівлі Лесі Українки наприкінці XIX ст.
Видання також зазначає, що зараз відвідувачам пропонують екскурсію чотирма приміщеннями: у вхідному розповідається історія будівлі та частково Ялти, у музичній вітальні розміщена експозиція про музичне життя Ялти на межі ХІХ — ХХ століть, у наступному приміщенні гості слухають розповіді про літературне життя Ялти, а в останньому — про архітектора Краснова, якому присвячено залу.
«Про Лесю Українку не нагадує жодне слово, жодне сповіщення — хіба що крихітні світлини на вітринах, перемішані з Пушкіним, Толстим і Цвєтаєвою, та маленький письмовий столик, за яким вона працювала», — зазначають журналісти.