4 липня відбувся черговий етап обміну військовополоненими між Україною та Росією. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
Цей обмін став можливим завдяки домовленостям, досягнутим 2 червня у Стамбулі. У межах домовленостей вдалося повернути додому українських оборонців, зокрема тяжкопоранених, важкохворих, а також захисників віком до 25 років.

«Наші люди вдома» — Володимир Зеленський
За словами президента, серед звільнених — військові, які боронили Україну на найгарячіших ділянках фронту — Донеччині, Луганщині, Харківщині, Херсонщині, а також захисники Маріуполя.

Це військовослужбовці різних підрозділів: Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту. Також серед звільнених є цивільні.
Хто серед звільнених?
За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, вдалося повернути:
• тяжкопоранених та важкохворих військових;
• оборонців, яким ще не виповнилося 25 років;
• українців, яких Росія незаконно засудила на довгі строки ув’язнення;
• військових, які вважалися зниклими безвісти.
Наймолодшому серед звільнених — 20 років, найстаршому — 59.

Серед них — воїни Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, Сил тероборони, Десантно-штурмових військ, Сил спецоперацій, Національної гвардії, Держприкордонслужби та Державної спеціальної служби транспорту.
До України повернулися також офіцери.
Омбудсман Дмитро Лубінець зазначив, що цього разу вдалося повернути й тих військових, яких Росія засудила на тривалі терміни ув’язнення.
