Тринадцяте число місяця, яке припадає на п’ятницю, оточене багатьма забобонами. Таку дату вважають невдалою й нещасливою, а дехто навіть вірить, що вона наділена магічною силою.

П’ятницю, 13-е, найчастіше вважають нещасливою через аналогічний день у жовтні 1307 року. Тоді, за наказом французького короля Філіпа IV, були заарештовані й піддані тортурам тисячі лицарів-тамплієрів.

Після тих подій вірування у те, що кожна п’ятниця, 13-е, приносить нещастя, поширилось завдяки людській вірі у міфи, а пізніше — завдяки відображенню цієї п’ятничної містики у літературі й фільмах. Жодних наукових чи історичних підтверджень забобону не існує.

А згідно із популярним скандинавським міфом, 12 богів якось зібралися на святкову вечерю у раю Валгаллі. Але до них завітав 13-й бог Локі, якого не запрошували. Він підмовив сліпого бога темряви — Голдера — убити бога щастя й радості Болдера стрілою з омели. Болдер помер й на землі стало нестримно сумно. Так у скандинавських культурах укріпилось передчуття невдачі, що пов`язане з числом 13.

Ще одна версія походження забобону про п’ятницю, 13-е, пов’язана із місячним календарем, адже у 13-й день починається повна фаза місяця. Стосовно повні також існує багато забобонів. До прикладу, у цей день не рекомендують починати важливі справи. Також дехто вважає, що під час повні спостерігається сплеск злочинності, самогубств, хвороб й нещасних випадків.

Також п’ятниця, 13-е, вважається нещасливим днем, бо цього дня був розп’ятий Ісус Христос. За свідченням деяких дослідників, це відбулося 13 числа місяця нісана єврейського календаря. Згідно із цією версією, п’ятниця, 13-е, стала знаменною датою, коли після смерті Сина Божого у світі запанувало зло. Також саме у п’ятницю вночі, за релігійними віруваннями, перед єврейським суботнім шабатом нібито активізувалися темні сили й починався шабаш.

Що не можна робити у п’ятницю, 13-го

Цей день вважається одним із найвідоміших, пов’язаних із забобонами і прикметами у багатьох культурах. І аби цей день пройшов вдало, дехто дотримується спеціальних правил.

У цей день радять:

  • Не проходити під сходами

Таке вірування пов’язують із тим, що сходи в деяких культурах символізують шлях до пекла.

  • Уникати чорних кішок

Чорні кішки традиційно вважаються символом нещастя. А їх зустріч у п’ятницю, 13-го, вважають особливо нещасливою.

  • Не розбивати дзеркала

Розбите дзеркало вважається поганою прикметою, а в п’ятницю, 13-го, цей забобон нібито посилюється.

  • Уникати подорожей

Багато людей уникають далеких подорожей і планування важливих подій в цей день, оскільки вважають, що це може призвести до нещасливих наслідків.

  • Не одружуватись

Вважається, що весілля, яке проводять у п’ятницю, 13-го, може стати причиною нещасливого подружнього життя.

  • Не робити великих фінансових вкладень

Дехто обережно інвестує цього дня і так само обережно ставиться до своїх фінансових рішень.

  • Не здійснювати важливих ритуалів чи обрядів

Вважається, що у цей день вони можуть не принести бажаних результатів.

  • Зберігати в таємниці свої сни

Чимало людей не розповідають нікому про те, що наснилося, до настання наступного дня.

  • Не сваритися

Дехто вважає, що навіть незначна сварка в цей день може зіпсувати відносини з близькими і привести до великого скандалу.

  • Не стригти нігті

Побутує думка, що в цьому випадку можна скоротити собі тривалість життя.

Зазначимо, що ці обмеження мають забобонну природу і не мають наукового обґрунтування.