Розвідувальні дані, які США призупинили надавати Україні, також містили попередження про удари російських безпілотників та ракет по українських військових і цивільних цілях.
Про це пише New York Times із посиланням на поінформоване джерело.
Також видання цитує колишнього голову Головного управління розвідки Валерія Кондратюка, який сказав, що здебільшого пауза в наданні розвідданих торкнулася обміну супутниковими знімками. За його словами, це не критично, адже Україна має доступ до супутникових даних європейських компаній, однак не всі вони орієнтовані на військову дислокацію і пересування.
Деякі неназвані посадовці США висловили сподівання, що пауза в обміні розвідданими буде дуже короткою. Початковий план передбачав призупинення такого обміну на тиждень або два як спосіб кампанії примушування президента України Володимира Зеленського до переговорів.
NYT пише, що американське Центральне розвідувальне управління має значну присутність в Україні, де допомагає українцям у націлюванні. Деякі з офіцерів ЦРУ на українських базах переглядають списки потенційних російських цілей, по яких українці готуються завдати удару, порівнюючи це з інформацією розвідки США, щоб переконатися, що інформація точна.
Водночас американське розвідувальне відомство допомогло українцям побудувати принаймні три секретні бази збору сигналів і розвідданих для перехоплення російських комунікацій. Це зменшує залежність України від американців.
Нагадаємо, напередодні, 5 березня, таблоїд Daily Mail та Financial Times написали, що США перестали ділитися з Україною і розвідданими. «Суспільне» з посиланням на обізнане джерело стверджувало, що станом на цей день обмін розвідданими триває.
Зрештою, директор ЦРУ Джон Реткліфф офіційно підтвердив, що Сполучені Штати призупинили постачання зброї та передачу розвідувальних даних для України, висловивши, що із нетерпінням чекає на зняття паузи.