Вознесіння Господнє — одне з найважливіших свят у християнстві, яке символізує подію, коли Ісус Христос перед очима своїх учнів-апостолів піднявся на Небо. Чи змінилася дата святкування з переходом на новоюліанський календар?
Дата святкування Вознесіння Господнього прив’язана до Великодня, який святкується на 40-й день після Воскресіння Ісуса Христа. Оскільки зміна календаря не вплинула на дату Великодня, то і Вознесіння Господнє залишилося на старому місці. У 2024 році християни східного обряду в Україні святкуватимуть Великдень 5 травня, а західного — 31 березня. Відповідно, Вознесіння Господнє святкуватиметься 13 червня для східного обряду та 9 травня для західного.
Згідно з Біблією, після свого Воскресіння Ісус Христос ще 40 днів перебував на землі серед апостолів, розповідаючи їм про Царство Боже. Після цього Він зібрав своїх учнів біля Єрусалима на горі Елеон, благословив їх і вознісся на Небо. Пізніше до апостолів явилися два янголи, які повідомили, що в майбутньому Христос повернеться на землю, щоб судити живих і мертвих.
Сьогодні паломники з усіх куточків світу відправляються до Єрусалима, щоб піднятися на гору Елеон. Там, у монастирі, можна побачити відбиток ноги Ісуса, який Він залишив, коли возносився на Небо. Цього дня в храмах проводять святкові богослужіння, під час яких віряни моляться за спасіння душі.
На Вознесіння Господнє віряни повертаються до звичного привітання «Слава Ісусу Христу!», на яке потрібно відповісти «Навіки Слава!». Це відрізняється від привітань на інші великі свята, такі як Різдво чи Великдень, коли вживаються інші формули.