З початку повномасштабної війни сотні медиків змінили лікарняні кабінети на фронтові позиції. Один із них Віктор Тука зі Шумська, який уже вісім місяців рятує життя українських військових на Сумщині.
За фахом Віктор ортопед-травматолог. До війни працював у Шумській міській лікарні, а нині фельдшер евакуації та медик у госпітальному відділенні медичної роти, пише shumsk.info
Він зізнається, що спеціалізована військова медицина зовсім інша, ніж цивільна: інші підходи, темпи, виклики. Попри це, забезпечення медикаментами більш-менш є: частину надають волонтери, дещо докуповують самі.
– Евакуювання пораненого військовослужбовця відбувається у три етапи: перший – спочатку побратими виводять пораненого. Іншими словами – кейсевак. Бойовий медик залишається на позиції. Далі – медевак, мій етап роботи. Ми забираємо бійців і по дорозі максимально надаємо медичну допомогу, наприклад: катетера підключити, рану затампонувати, турнікет перекласти або зажати, підключаємо розчини для внутрівенної інфузії, і таким темпом – до 15 хвилин на стабпункт. Там надають більший обсяг медичної допомоги у плані видалення уламків, хірургічні обробки ран і тому подібне. Пишуть форму первинної медичної документації, і далі пацієнта, якщо є необхідність, перевозять. Якщо стан його легший – до медичної роти військової частини, якщо важчий – на третій етап евакуації. Це або передова хірургічна група, або мобільний госпіталь, або цивільна лікарня, якщо людина не важка, – розповідає про нелегкі медичні будні на війні Віктор Тука.
Віктор вдячний колишнім колегам із Шумської міської лікарні та працівникам ДСНС вони регулярно надсилають допомогу на фронт.
